Internet radio

CZSRU Unie

July 14, 2020

107038404_282203569533376_3916007564898511801_n.jpg (42 KB)   Možná že jse mnozí z vás ptají co to vlastně je ? A nebo kdo to vlastně je ? Česko Slovenská Romská Unie je společenství lidí kteří se snaží pomáhat minoritě tedy menšinám z chudoby a snaží se také o zblížováni minority z majoritou tedy menšiny z většinou . Zakladatelem CZSRU je mnohím lidem známí , Pan Štefan Pongo . Mezi členy rady patří ale samožřejmě mnoho významních lidí z Českě i Slovenské Republiky jako je například předseda Unie Pan Karel Karika , Pan Josef Miker , Pan Atila Olah a další významní lidé kteří se snaží pomáhatsvojí prací tam kde je to právě potřeba tam kde je chudoba , užernictvý , každodenní pomoc lidembez domova , pomoc v Romských osadách na Slovensku  prostě všude tam kde je pořřeba záchranná ruka . Unie má za sebou již mnoho uspěšních projektů které pomohly mnohím lidem , chtěl bich podotknout že CZSRU se nezabíva moc pomocí jednotlivcům ale naopak cílem Unie je pomoct odstranit ty většinové problémy jako je například užernictvý , pomoc rodinám z osad které mají zájem žměnit svůj život k lepšímu tím myslím život z lepší budouctností , vzděláním pro děti i pro rodiče a proto také Česko Slovenská Unie založíla Školu Zdarma pro děti ale i dospělé  která se právě uspěšně rozjela na Sociálních sítích (Facebook) kde se lídé ohou zdokonalit v hodinách Angličtiny , Matematiky , Zěměpisu a Fyziky . Další velký a užiteční projekt který se již realizuje , je Akce z názvem Střecha . Tento projekt je financovan prostrednictvým povolené veřejné zbírky povolené Ministerstvem vnitra Slovenské republik . Účel tohoto projektu je že  Celá desetiletí se nedaří Slovenským vládám integrovat romskou populaci do většinové společnosti. Tím se prohlubuje obrovská propast v mezilidských vztazích, vzdělanosti, ekonomické rozdíly jsou diametrálně rozdílné. Toho využívají extremisté, zastoupení dokonce v samotném Slovenském parlamentu. O to snadnější je podněcovat majoritu k nenávisti vůči Romům a dalším minoritám. Situace slovenských Romů je každým rokem více neudržitelná, blížící se humanitární katastrofě. Podle našeho názoru je pro zlepšení situace a urovnání vztahů s majoritou zásadní důstojné bydlení a zaměstnání Romů. Právě k tomuto cíli se upíná snaha Československé romské unie. Z prostředků, nashromážděných pomocí této sbírky, chceme financovat repatriaci nejchudších rodin z romských osad na Slovensku do jiného města na Slovensku nebo do jiné členské země Evropské Unie. Na základě pečlivého výběru bude zvolená rodina dislokována. Naše organizace zajistí zálohu na ubytování, dojedná legální vstup na pracovní trh a registraci na úřadech, u lékaře atd., dětem zajistí docházku do škol. Součástí projektu bude dlouhodobý monitoring vybraných rodin.           

Chceme se touto cestou obrátit na všechny umělce, sportovce, politiky a jinak veřejně známé osobnosti z celého Slovenska a Čech, aby přispěli několika slovy v médiích nebo nám poslali krátké video s podporou a povzbuzením k solidaritě při veřejné finanční sbírce, bez které nemůžeme realizovat naši pomoc. Pojďme dát Romům šanci na plnohodnotný život a střechu nad hlavou! To jsou slova zakladatele Česko Slovenské Romské Unie Pana Šefana Ponga , Členů Predsednictva ale i ostaních členů unie kteří tuto akci z názvem Střecha společně odhlasovali . 

Tak to by bylo asi tak vše co bich chtěl napsat o Česko Slovenské Romské Unii tedy prozatím nebot je toho opravdu velice mnoho a jak jsem víše uvedl CZSRU má za sebou mnoho úspěšních projektů jako jsou například už dvě celosvětové velice úspěšné souteže pro děti v kreslení o různé věcné ceny jako jsou Lego stavebnice a různé hračky je toho opravdu hodně co by se jěšte dalo napsat samozřejmě že o Unii budu pokračovat psát í nadále a budume vás dál informovat o aktivitách CZSRU .                                                                            Autor:L.Horvath                                                                                                                                                                                     Zdroj:CZSRU                                                                                                                                                                                                                                                                                            Mediální Partner:Rádio Romano Drom